Preču atgriešana

Atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā patērētāja pienākums bez nepamatotas kavēšanās, bet ne vēlāk kā 7 (septiņu) dienu laikā pēc atteikuma paziņojuma nosūtīšanas atdot preci pārdevējam, nosūtot vai nogādājot to pārdevēja juridiskajā adresē. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ pārdevējam, sedz patērētājs. 

Ja Patērētājs izmanto atteikuma tiesības, pārdevējs atmaksā patērētājam par preci saņemtos maksājumus 5 (piecu) dienu laikā pēc preces atgriešanas pārdevēja juridiskajā adresē.

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta vienpadsmitā daļa nosaka, ka "Patērētājs ir atbildīgs par preces vērtības samazināšanos, ja prece izmantota citā nolūkā, nevis preces rakstura, īpašību un darbības noskaidrošanai.".

Pārdevējs patur tiesības patērētājam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, izmantojot to citā nolūkā, nevis preces rakstura, īpašību un darbības noskaidrošanai vai lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci. Kompensācijas maksas apmēru nosaka pārdevējs, nosūtot uz Patērētāja e-pastu (no kura pārdevējs saņēmis atteikuma paziņojums) informāciju par kompensācijas maksas ieturēšanu un tās apmēra noteikšanu. Kompensācijas maksa tiek ieturēta no maksājumiem par preci.

Salidzini.lv logotips Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos